Vidiecke

Rôzne vidiecke, insitné, florálne a ďalšie vzory a motívy. Dlaždice sú ručne vyrábané a ručne maľované tradičnými umelecko-remeselnými technikami. Sú používané aj v reštaurátorských a ľudovoumeleckých projektoch, keďže sú autentické a majú rovnaký vzhľad ako staré vidiecke a historické dlaždice.

Špeciálnou kategóriu tvoria obklady Azulejos. Pôvod samotného slova "azulejo" je v arabskom slove "az-zulayj" - leštený kamienok. Známe realizácie z tohto obdobia boli španielske mozaiky - "alicatados", paleta používaných glazúr a techník sa postupne rozširovala a počas dvanásteho storočia už bola Sevilla centrom keramického priemyslu.

Prvé obklady "azulejos" sa objavili v pätnástom storočí pod vplyvom talianskej renesancie. Rovnako ako holandské delfské obklady, azulejo vďačí za svoj pôvod talianskej majolike. Popri geometrických islamských vzoroch sa tak začali používať figurálne kompozície, florálne ornamenty, ovocie, kvety a fauna - skutočná aj mytologická.

Počas 17.-18. storočia sa maľované obklady dostali na výslnie práve v Portugalsku. Zdobili sakrálne aj svetské stavby, fontány aj celé fasády budov. Zo začiatku pestrofarebné motívy sa začiatkom 18. storočia pod vplyvom čínskeho porcelánu zmenili na prevažne modro-biele a stali sa neoddeliteľnou súčasťou portugalského kultúrneho dedičstva.

Rozmery: obkladačky sú dostupné vo viacerých formátoch, od 10 x 10, 13 x 13, 15 x 15, po 20 x 20 cm, podľa potreby zákazníka.

Dlaždice sú vyrábané na objednávku.