Ručne vyrábaná terakota

Ručná výroba terakoty

Originalita spočíva v návrate ku koreňom. (Antoni Gaudi)

Väčšia časť z nášho sortimentu terakotovej dlažby sa vyrába ručne. Táto terakota sa vyrába podľa stovky rokov starých tradičných metód. Každá dlaždica je formovaná ručne s použitím drevených foriem. Časom sa tento postup stáva stále ojedinelejším, vzhľadom na stúpajúce náklady a tlak na efektivitu. Potom sú dlaždice prirodzene vzduchom sušené, uložené na policiach. Podľa veľkosti, tvaru, hrúbky a sezóny to trvá 6-8 týždňov. Následne su vypaľované v peciach. Všetky povrchové úpravy sú aplikované ručne, samostatne pri každej dlaždici.

Výsledkom dôkladne vyberanej hliny, tradičného výrobného procesu a unikátnej finálnej úpravy, je veľmi spoľahlivý, bezproblémový a vysoko-kvalitný produkt, ktorý sa veľmi ľahko inštaluje a prevádzkuje.

Kolekcie Pedralbes a Glamour sa dodávajú už s vodeodolnou povrchovou úpravou a úpravou proti škvrnám, čo výrazne zjednodušuje a urýchľuje inštaláciu. Použité sú iba prírodné vosky, ktoré sa aplikujú ručne, "staromódnym spôsobom". Nepoužívajú, ani sa neodporúčajú glazúry, akryláty, laky ani iné typy moderných náterov. Konečný výsledok je veľmi prirodzený a starožitne vyzerajúci povrch, s unikátnym a charakteristickým teplom a eleganciou.

Ručne vyrábaná terakotová dlaždica má charakteristickú farebnú variáciu už v samotnom kuse dlaždice, i medzi dlaždicami rovnakej produkčnej skupiny. Aj toto je odpoveď remeselnej výroby na priemyselnú produkciu. Pri nízkej pórovitosti si zachováva schopnosť dýchať a udržiava si svoju vysokú dekoratívnu hodnotu.

Tieto mimoriadne podlahové a nástenné obklady sú rozdelené do 2 kolekcií: Pedralbes a Glamour.

Okrem toho, ručne robenú terakotu ponúkame aj v časti Tradičná terakota, a tiež niektoré modely Toskánskej terakoty.