Využitie

Terakota využitie

 

Terakota je prírodný a ekologický výrobok. Ide o druh keramiky, porézny, väčšinou neglazúrovaný výrobok z pálenej hliny. Je dobrým tepelným vodičom, vhodným pre podlahové vykurovanie, „dýchajúci" a zároveň dobrý izolátor a regulátor vlhkosti.

Terakotová dlažba je vodeodolná, odolná voči zvetraniu a UV žiareniu, čo znamená, že starnutím sa neznehodnocuje, práve naopak, časom sa prirodzene mení a získava na kráse. Je rovnako vhodná pre použitie v obytných ako aj administratívnych budovách, v interiéri aj exteriéri. Umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu a nenáročnú údržbu.

Ponúkame sériovo strojovo vyrábanú terakotu aj ručne robenú terakotovú dlažbu a obklad, so širokým a unikátnym využitím pre tradičné vidiecke domy a sídla, moderné rezidenčné priestory, administratívne a industriálne ladené priestory, historické budovy, vínne pivnice, dvory, terasy a schodiská, reštaurácie, okolia bazénov, sakrálne stavby a ďalšie.

Ručne vyrábané a dekoratívne kolekcie sa zvlášť hodia pre domy, vily a sídla vyššej kategórie, reštaurácie, hotely, rezorty, kultúrne a športové centrá, kluby a historické budovy. Dekoratívne motívy je možné vytvárať aj podľa predstáv a požiadavky zákazníka, napríklad označenia vínnych pivníc, klubových erbov a podobne.