Klasické dizajnové série

dekoratívne dlaždice tvorivosť a originalita

Pre nasledujúce série je charakteristická rozmanitosť tvarov, dizajnov a povrchovej úpravy. Nápaditosť, tvorivosť a presvedčivosť dizajnov a ich variácií sú obdivuhodné. Inšpiráciu čerpajú napríklad vo Viktoriánskom štýle, v ktorom je navrhnutých aj niekoľko elegantných florálnych a symetrických grafických vzorov, pripomínajúcich odkaz Britského impéria v južnej Ázii – ideálnych pre skvelé kobercové dizajny v obývačke, kuchyni alebo kúpeľni.

Alebo je to séria čerpajúca z modernej vidieckej tradície s príjemnou farebnou paletou obsahujúcou jemné variácie bielych, šedých a béžových tónov a prvky pre tvorbu trendových patchworkov.

Ďalej sú to aj šesťuholníkové a osemuholníkové dlaždice, tvar alhambra, či šupina (prevzaté z pôvodne orientálnej tradície), ktoré zaznamenávajú novú éru popularity. V našej ponuke vo viacerých dizajnoch.

Pozoruhodná je tiež séria odkazujúca na prvé stanice metra v Paríži, dizajnovaná v štýle Art Nouveau. Jej prednosťou je jej 3-rozmernosť. Vďaka skoseným stranám je viditeľná hra svetla a tieňa, čím interiér získa dynamizmus a unikátny charakter.

V galérii je niekoľko základných typov. Celková ponuka je ešte širšia a pestrejšia.