Benátske terrazzo

Dlažba z benátskeho terrazza, typická väčšou frakciou mramorovej drte, odkazuje na svoj pôvod a inšpiráciu v tradičných benátskych podlahách, kde dosiahla svoj najväčší rozvoj a nádheru. 20. storočie, s príchodom vibračných a lisovacích strojov, a ďalšie zlepšovanie umelecko-remeselnej výroby, priniesli aj výrobu terazza vo forme „prefabrikátov“, dlaždíc, ktoré sú optimalizované v tvrdosti a estetických vlastnostiach. V tejto kolekcii sa odzrkadľujú skúsenosti z výroby trvajúcej viac než storočie.

Benátske terrazzo série "b" je dodávané v troch povrchových úpravách – lesklé, matné a textúrované (antiko). Dostupné sú tiež schodiskové prvky, sokle a listely.

Dlaždice série "V" sú rektifikované, v piatich povrchových úpravách - lesklé, matné (honované), textúrované (antiko), pieskované a škrabané (diamantový rez) so stupňom protišmyku R9-R13. Rovnako je možné v týchto farbách vyhotoviť schodiskové prvky a sokle.

Pri oboch sériách sa jedná o jednovrstvové terrazzo, tj. dlažba je v celej svojej hrúbke tvorená kompozitnou zmesou, hrany dlaždíc sú zrazené.

Vzhľadom na materiál (zvlášť pri väčších frakciách mramoru) sa môžu na povrchu dlaždíc vyskytnúť občasné drobné praskliny. V malom rozsahu nie sú považované za vadu materiálu. Pri škárovaní sa tieto drobné nedokonalosti vyplnia škárovacou maltou a v konečnom výsledku nebudú badateľné.

 

FORMÁTY

 

terrazzo formaty benatske

 

* Formáty 60x60 a 60x30 série "V" sú dostupné od minimálneho množstva 250 m2.

FARBY