Konglomerovaný kameň

Pri tvorbe vnútorného prostredia prirodzene vyhľadávame nielen krásne, ale aj odolné a trváce materiály, ktoré sú bezpečné a spoľahlivé. Kompozitné dlažby a obklady na báze mramoru či kremeňa ponúkajú krásu a šarm prírodného kameňa v modernej interpretácii s dôrazom na kvalitné spracovanie. Do prostredia prinášajú sofistikovanosť a klasickú eleganciu.

KONGLOMEROVANÝ KAMEŇ NA BÁZE MRAMORU

Drvený mramor (92-96%) s rozmanitým sfarbením a v rôznych frakciách je zmiešavaný s vysokokvalitnými živicami (certifikovanými a testovanými pre bezpečný kontakt s potravinami a vnútorným prostredím – aj pre priestory ako sú školské zariadenia a nemocnice), aby bol dosiahnutý výnimočný, variabilný a užívateľsky odolný materiál.

Mramorový kompozitný materiál je trvácny, odolný voči oderu a ohybu, s pomerne nízkou poréznosťou (nasiakovosť je menšia ako 1%) a ľahkou údržbou. Uplatní sa v interiéri aj exteriéri, od veľkých komerčných až po rezidenčné priestory a prvky, ako sú schodiskové stupne, kúpeľňové dosky, stoly, parapetné dosky, atď. Vďaka prirodzeným vlastnostiam použitých materiálov sú obklady očarujúce aj pri zadnom nasvietení.

Štandardná výroba zahŕňa niekoľko klasických formátov pre obklady a dlažbu: 30x30, 40x40, 60x60, 60x30, 50x30, 60x40 cm s hrúbkou 1,2 cm (alebo 2 cm), v štyroch finálnych povrchových úpravách - leštená (lesklá), honovaná (matná), brúsená a antik. Po konzultácii s výrobcom je možné na objednávku vyrobiť aj neštandardný formát. Ponuka zahŕňa aj výrobu veľkoformátových dosiek v niekoľkých hrúbkach, vhodných ako fasádny obklad, schodiskové prvky, dosky pod umývadlá v kúpeľniach, stoly a pracovné dosky, atď.

Materiál sa po inštalácii, kvôli ochrane, štandardne impregnuje a pri dlažbe aj voskuje. Dlažbu je možné v prípade potreby leštiť/brúsiť.

FARBY

* Dopredaj skladových zásob pre označené vzory (vyradené z ďalšej výroby).

 

PRÍKLADY