Konglomerovaný kameň

Pri tvorbe vnútorného prostredia prirodzene vyhľadávame nielen krásne, ale aj odolné a trváce materiály, ktoré sú bezpečné a spoľahlivé. Kompozitné dlažby a obklady na báze mramoru či kremeňa ponúkajú krásu a šarm prírodného kameňa v modernej interpretácii s dôrazom na kvalitné spracovanie. Do prostredia prinášajú sofistikovanosť a klasickú eleganciu.

KONGLOMEROVANÝ KAMEŇ NA BÁZE MRAMORU

Drvený mramor (92-96%) s rozmanitým sfarbením a v rôznych frakciách je zmiešavaný s vysokokvalitnými živicami (certifikovanými a testovanými pre bezpečný kontakt s potravinami a vnútorným prostredím – aj pre priestory ako sú školské zariadenia a nemocnice), aby bol dosiahnutý výnimočný, variabilný a užívateľsky odolný materiál.

Mramorový kompozitný materiál je trvácny, odolný voči oderu a ohybu, s pomerne nízkou poréznosťou (nasiakovosť je menšia ako 1%) a ľahkou údržbou. Uplatní sa v interiéri od veľkých komerčných až po rezidenčné priestory. K dispozícii sú prvky, ako sú schodiskové stupne, kúpeľňové dosky, stoly, parapetné dosky, atď. Vďaka prirodzeným vlastnostiam použitých materiálov sú obklady očarujúce aj pri zadnom nasvietení.

Štandardná výroba zahŕňa niekoľko klasických formátov pre obklady a dlažbu: 30x30, 40x40, 60x60, 60x30, 50x30, 60x40 cm s hrúbkou 1,2 cm (alebo 2 cm), v štyroch finálnych povrchových úpravách - leštená (lesklá), honovaná (matná), brúsená a antik. Po konzultácii s výrobcom je možné na objednávku vyrobiť aj neštandardný formát. Ponuka zahŕňa aj výrobu veľkoformátových dosiek v niekoľkých hrúbkach, vhodných ako schodiskové prvky, dosky pod umývadlá v kúpeľniach, stoly a pracovné dosky, atď.

Materiál sa po inštalácii, kvôli ochrane, štandardne impregnuje a pri dlažbe aj voskuje. Dlažbu je možné v prípade potreby leštiť/brúsiť.

FARBY

* Dopredaj skladových zásob pre označené vzory (vyradené z ďalšej výroby).

 

PRÍKLADY