Retro kolekcia

retro kolekcia terrazzo dlazba

Vďaka inovatívnemu technologickému spracovaniu predstavuje Retro kolekcia ideálny jednovrstvový materiál pre vnútorné aj vonkajšie použitie na podlahu či steny nielen pre očarujúce rezidenčné priestory, ale aj vysoko zaťažované verejné priestory ako sú letiskové haly a nákupné centrá.

Dlažba je tvorená zmesou vybraného prírodného kameniva (mramor, kremeň, žula, vápencové kamene) portlandského cementu a vody. Pozostáva teda z prírodných a recyklovaných materiálov (drvené nepoužité zvyšky iného spracovania kameňa), ktorých finálna produkcia nevyžaduje vypaľovanie pri vysokých teplotách. Právom sa tak radí medzi environmentálne udržateľné stavebné materiály, s dôrazom na estetiku a dizajn.

Dlaždice môžu byť lepené na pevný podklad alebo použité na odvetranej fasáde či zdvojenej podlahe. Vďaka špecifickému spracovaniu majú menšiu hrúbku (pri formáte 40x40 cm je hrúbka dlaždíc 1,5 cm), pričom sú mimoriadne odolné voči povrchovému opotrebeniu. Navyše, dlažba je jednoducho obnoviteľná –preleštením/brúsením priamo na mieste. K dispozícii sú tiež schodiskové a soklové prvky.

Dostupných je 5 povrchových úprav - lesklá (leštená), matná (honovaná), antik, pieskovaná a diamantový rez (posledné dve sú pomerne drsné a zvlášť vhodné do exteriéru). Stupeň protišmyku závisí od konkrétnej úpravy, pohybuje sa v rozmedzí R9 (štandard) až R13 na požiadanie.

FORMÁTY

fotmaty retro terrazzo 

 

* Formáty pri minimálnom odbere 250 m2.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

terrazzo lesteny povrch terrazzo povrch antik terrazzo povrch matny honovany terrazzo povrch pieskovany terrazzo povrch skrabany

leštený (lesklý) povrch

povrch antik

matný (honovaný) povrch

pieskovaný povrch

diamantový rez

 

(na požiadanie protišmyk R10)

(na požiadanie protišmyk R10)

(na požiadanie protišmyk R13)

pre minimálne množstvo 30 m2
 

pre minimálne množstvo 30 m2

     

FARBY

* Špeciálna farebnosť pre minimálne objednávky od 100 m2.