Terrazzo dlaždice

Terrazzo dlaždice sú jednofarebné alebo vzorované leštené cementové dlaždice s priehľadnou alebo farebnou mramorovou drťou v hornej dizajnovej vrstve (3-5 mm). Cementová dlažba zo začiatku 20. storočia bola často v tomto prevedení, posilnená jemnými mramorovými zŕnkami rôznej veľkosti. Pigmentovaná cementová zmes a farebný mramor ponúkajú dekoratívnu univerzálnosť a ešte väčšiu odolnosť voči oderu a nárazom. Vlastnosťami a vzhľadom sú identické s klasickým terrazzo, navyše s možnosťou vzorov.

Môžu byť na mieru prispôsobené kombináciou 32 farieb (cementová zmes a mramorová drť) a širokej palety vzorov. Vyrábajú sa buď jednofarebné alebo vzorované vo veľkostiach 20x20, 30x30 a 40x40 cm alebo šesťuholníky 20x23cm a 25x29cm. Výrobný proces je rovnaký ako pri cementovej dlažbe, tradičný a manuálny, s leštením dlaždíc v poslednom kroku. Ich inštalácia je podobná ako pri cementovej dlažbe. Po pokládke je ich možné leštiť na prípadné dorovnanie celého povrchu. Finálny vzhľad je lesklý alebo saténový. Údržba je rovnaká ako pri terrazzo.

Niektoré vzory uvádzame nižšie. V prípade záujmu o iné vzory v tomto prevedení budeme radi, ak nás budete kontaktovať. V rôznych štýloch je ich spolu viac než 300.

Farebná škála terrazzo dlaždíc.