Klasické terrazzo

terrazzo dlazba mozaika

Terrazzová dlažba reprezentuje eleganciu, jemnosť, tvorivosť a precíznosť rokmi overeného remeselného spracovania. Umožňuje výrobu „na mieru" a k dispozícii je celá škála doplnkového sortimentu – sokle a listely, obklady a mozaiky, schodiskové prvky, dekoratívne kusy, umývadlá, drezy a pracovné dosky.

Terrazzo dlaždice sú dodávané v troch povrchových úpravách – lesklé, matné a textúrované (antiko).

Jednovrstvové terrazzo je v celej svojej hrúbke tvorené kompozitnou zmesou (celková hrúbka 1,2 – 2 cm v závislosti od rozmerov dlaždice).

Pri dvojvrstvovom terrazze (celková hrúbka 2,2 – 3,5 cm v závislosti od rozmerov dlaždice) je spodná vrstva podobná ako pri cementovej dlažbe alebo liatom terrazze.

Dlažba sa po inštalácii, kvôli ochrane, impregnuje a voskuje.

Dekoratívne/vzorované kusy sa vyrábajú podobne ako cementová dlažba. V dôsledku ručnej výroby môže dôjsť k rozdielnemu (no stále harmonickému) farebnému tónu medzi jednofarebnými a vzorovanými kusmi s rovnakým farebným kódom, čo patrí medzi charakteristiky ručne vyrábaného produktu.

Vzhľadom na materiál (zvlášť pri väčších frakciách mramoru) sa môžu na povrchu dlaždíc vyskytnúť občasné drobné praskliny. V malom rozsahu nie sú považované za vadu materiálu. Pri škárovaní sa tieto drobné nedokonalosti vyplnia škárovacou maltou a v konečnom výsledku nie sú badateľné.

FORMÁTY

Jednovrstvové terrazzo

terrazzo formaty 

Dvojvrstvové terrazzo

terrazzo formaty

FARBY

Farby f301 - f310 sú bežne dostupné vo formátoch 40x40x2 cm a 60x60x2 cm, prípadne aj 100x100x3 a 120x120x3 cm (lesklé/matné). Pri týchto farbách je tiež možné doplniť mramorový vsyp na zakázku.