Výroba

ručne maľované kachličky - výroba

 

Dlaždice sú vyrábané z hrnčiarskej hliny, vypaľované vo vysokej peci a následne ručne dekorované. Každá dlaždica je individuálne dekorovaná a ručne maľovaná umeleckým remeselníkom. Väčšina vzorov a motívov je maľovaná voľnou rukou; na geometrické vzory sa niekedy využívajú šablóny. Výsledná kachlička môže byť neglazúrovaná, glazúrovaná (s maľbou na suchom povrchu) alebo 2-krát vypaľovaná (s maľbou na glazúrovanom povrchu).

U niektorých sa pri výrobe využíva vytlačenie alebo pretlačenie, čo umožňuje vyrobiť kusy s reliéfmi a povrchovou štruktúrou, ktoré sú následne ručne farbené. Získava sa tým efekt, ktorý nie je možné dosiahnuť žiadnými klasickými rovnými dlaždicami.

Rozmanitosť vzorov a motívov, ktoré môžu byť striedmo zafarbené alebo bohato omaľované, reprezentujú aj rôzne panely, obrazce, patchworky a ďalšie formy, ktoré je možné skladať, buď v klasickom alebo súčasnom modernom štýle. Technika výroby týchto panelov je tiež tradičným maľovaním na glazúru, čím sa zachováva autenticita tradičného umenia, no v modernej aplikácii.

 

ručne maľované kachličky

 

 

 

Využitie ručne maľovaných obkladov je veľmi veľké...